Individuální plánování

jednoduše a srozumitelně

Praktická příručka pro každého klíčového pracovníka

Nejstručnější a nejsrozumitelnější návod,

jak vytvořit kvalitní individuální plán.

Čeká vás 42 stran, které jsou nabité konkrétními postupy, technikami, zkušenostmi a příklady z praxe. Naučíte se vše potřebné, abyste dokázali plánovat dobře a s chutí.

Názory čtenářů

„Vaše nová publikace se mi líbí. Nejvíce oceňuji, že přes svou stručnost je velmi konkrétní a návodná. Pracuji jako sociální pracovnice a také vyučuji budoucí sociální pracovníky. Předávám tedy své vlastní zkušenosti z praxe a naprosto souzním s tím, co píšete."
Bc. Soňa Škvareninová, DiS.Sociální pracovnice, Hospic Sv. Jiří, o.p.s.
„Individuální plánování jednoduše a srozumitelně se mi velmi líbilo. Jsem vedoucí přímé péče v domově pro seniory. Právě pracuji na novém programu individuálního plánování a určitě spoustu věcí využiji."
Petra ProdromouDomov pro seniory Stará Role
„Vaše publikace mi dala za pravdu, že individuální plánování je vlastně jednoduché a navíc prakticky vede naše uživatele ke zlepšování jejich situace. Děkuji za tuto publikaci. Poznatky, které jsem získal a utvrdil si, budu určitě přenášet i na mé kolegy."
Bc. Jiří JuřenaVedoucí a sociální pracovník, Azylový dům Žďár nad Sázavou
„Vaše publikace se mi velice líbila právě pro svou jednoduchost a srozumitelnost. Velice dobře se mi četla a určitě se k ní ještě mnohokrát vrátím. Individuální plánování mi konečně začalo dávat smysl!"
Dagmar KřupalováDomov na Liščině
„Individuálního plánování není potřeba se bát. To vám velmi srozumitelně a názorně vysvětlí e-book, který otevíráte. Osobně bych tímto ráda poděkovala panu Mgr. Sobkovi, že se snaží téma individuálního plánování přibližovat čtenářům."
PhDr. Ing. Jana Sladká ŠevčíkováŘeditelka, Centrum Anabell, z. ú.
„Publikace se mi zdá úžasná, mluvíte mi z duše. Stále mám pocit, že pracovníci dělají z plánování zbytečnou vědu a už jsem bezradná, jak jim vše vysvětlit. Doufám, že vaše publikace jim pomůže, našla jsem tam vše potřebné a hlavně srozumitelně."
Lenka StrakováManažerka kvality sociálních služeb, Sociální služby Chomutov

Obsah publikace

 • K čemu je individuální plánování dobré
 • Jak vytvořit kvalitní individuální plán
 • Hlavní části individuálního plánu
 • Osobní profil
 • Popis potřebné podpory
 • Cíle a kroky
 • Plán, jak být v pohodě
 • Vyhodnocení plánu
 • Aktualizace plánu
 • Individuální přístup v praxi
 • 3 způsoby, jak zlepšit individuální plány
 • Příklady formulářů pro individuální plánování

Publikace je určená především pro pobytové služby, jako jsou domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněná bydlení apod. Inspiraci zde naleznou i zaměstnanci jiných sociálních služeb.

„Hlavním problémem individuálního plánování je, že z něho lidé dělají zbytečnou vědu. Mým cílem bylo vytvořit co nejjednodušší návod, kterému každý snadno porozumí." 

Jiří Sobek, autor publikace

Objednávky a cena

Publikaci získáte jako e-book v elektronické podobě ve formátu pdf. Po uhrazení objednávky obdržíte e-mail s odkazem, na kterém si můžete publikaci stáhnout.

Chci e-book

jen pro sebe

Pokud si objednáte e-book pro svoji osobní potřebu, budete ho moci využívat pouze vy.

Cena pro jednotlivce je 99 Kč.

Chci e-book

pro celou organizaci

Pokud objednáte hromadnou licenci, publikaci budou moci neomezeně využívat všichni zaměstnanci vaší organizace.

Cena pro celou organizaci je 490 Kč.

Výhodný balíček

Objednejte si dva e-booky za výhodnou cenu. V e-booku Individuální plánování pro lidi, kteří verbálně nekomunikují najdete konkrétní a stručný návod pro plánování s touto skupinou klientů.

Sleva 20%

Chci oba e-booky

jen pro sebe

Pokud si objednáte e-booky pro svoji osobní potřebu, budete je moci využívat pouze vy.

Původní cena pro jednotlivce je 244 Kč.

Cena po slevě: 192 Kč.

Sleva 20%

Chci oba e-booky

pro celou organizaci

Pokud objednáte hromadnou licenci, obě publikace budou moci neomezeně využívat všichni zaměstnanci vaší organizace.

Původní cena pro organizaci je 980 Kč.

Cena po slevě: 774 Kč.

„Po nastudování vaší publikace jsme si konečně udělali představu, jak plánovat dobře a také tak, aby to bavilo nás i klienty. Používáme všechny formuláře a moc za ně děkujeme.“

Helena, čtenářka publikace Jak dobře individuálně plánovat

O autorovi

Mgr. Jiří Sobek působí v oblasti sociálních služeb již více než 25 let. Nejprve pracoval s klienty v přímé péči a posléze ve vedoucích funkcích, naposledy jako ředitel občanského sdružení Portus Praha. Jako odborný poradce se účastnil řady projektů zaměřených na kvalitu, rozvoj a transformaci sociálních služeb. Je autorem či spoluautorem mnoha odborných článků a několika publikací na téma kvality v sociálních službách, práv a povinností uživatelů, práce s rizikem apod.

První publikaci věnovanou individuálnímu plánování napsal v roce 2012. Příručka Jak dobře individuálně plánovat se stala metodickým vodítkem v mnoha zařízeních. Řadu let vede akreditované kurzy zaměřené na individuální plánování i další témata, kterými prošlo již několik tisíc účastníků.

Akreditované kurzy

o individuálním plánování

Chcete se o plánování dozvědět co nejvíce? Vyjasnit si sporné otázky, naučit se nové techniky a vše si prakticky vyzkoušet? Přihlašte se na dvoudenní kurz v Praze nebo Brně.