Jak pomáhat

a nevyhořet

Prevence stresu a vyhoření

v pomáhající profesi

Obsah kurzu (1 den, 8 výuk. hod.)

Nebezpečí vyhoření se týká každého, kdo při své práci přichází do intenzivního kontaktu s jinými lidmi. V pomáhající profesi řada lidí obětavě pečuje o druhé, ale svým vlastním potřebám věnuje jen málo pozornosti. Tito lidé jsou zavaleni úkoly a neumí říct ne. Každému chtějí vyjít vstříc. Neradi říkají o pomoc druhým. Zapomínají na sebe. Odkládají odpočinek a své oblíbené aktivity na později.

Na tomto kurzu si odpočinete a naberete sílu. Naučíte se jednoduché a účinné techniky, které vás budou chránit před stresem a vyhořením. A také se na svoji práci podíváte trochu z odstupu a v nových souvislostech.

JAKÁ TÉMATA VÁS NA KURZU ČEKAJÍ:

 • Co je to syndrom vyhoření: jaký je jeho průběh a příznaky a jak mu předejít.
 • Jak působí stres na lidské tělo, psychiku a emoce.
 • Mindfulness (všímavost, bdělá pozornost): účinná ochrana proti stresu a vyhoření.
 • Relaxační a protistresové techniky: praktický nácvik.
 • Rovnováha osobního a pracovního života, rovnováha v péči o sebe a péči o druhé.
 • Jak říci NE a cítit se u toho dobře.
 • Vnitřní poháněči aneb jak se zbavit přehnaných nároků na sebe sama.

Každý účastník kurzu obdrží písemné materiály, které mu umožní se k jednotlivým tématům postupně vracet.

„Čím více pomáháte druhým,

tím lépe musíte pečovat sami o sebe".

Pro koho je kurz určen, akreditace

Kurz je určen pro pracovníky v sociálních službách, zdravotní sestry a další příslušníky pomáhajících profesí, pro zaměstnance neziskových organizací, pro vedoucí pracovníky a pro všechny, kteří jsou vystaveni dlouhodobému pracovnímu stresu. Účastníci, kteří absolvovali 100% stanoveného časového rozsahu kurzu, obdrží osvědčení o absolvování kurzu. Kurz je akreditován MPSV (akreditace č. A2019/0570-SP/PC/VP).

Lektor

Mgr. Jiří Sobek. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK. Absolvoval dva dlouhodobé vzdělávací programy z oblasti managementu a sociálního podnikání. Dále absolvoval dvouletý výcvikový program Gestalt přístup v osobním a pracovním kontextu (IVGT Praha), následně výcvik v Gestalt koučování (Gestalt Essence). Kromě toho má za sebou řadu dalších vzdělávacích programů zaměřených na práci s jednotlivci i skupinami. Více jak deset let pracoval jako ředitel Portus Praha, o.s. Jako odborný poradce se účastnil řady projektů zaměřených na rozvoj a transformaci sociálních služeb. Nyní působí sedmým rokem ve vlastní vzdělávací agentuře jako lektor a kouč.

Máte zájem o kurz ve vašem zařízení?

 • 1
  Kontaktujte nás
  Zavolejte (Jiří Sobek: 602 885 857) nebo napište prostřednictvím kontaktního formuláře.
 • 2
  Domluvíme termín
  Pošleme vám návrhy termínů a vy si vyberete, který vám vyhovuje. Naplánujeme začátek a konec kurzu. Vyjasníme vše, co je v tuto chvíli potřeba.
 • 3
  Doladíme podrobnosti
  Zhruba deset dní před kurzem vás bude lektor kontaktovat a probereme organizační detaily a podrobnosti týkající se obsahu kurzu. Také vás poprosíme o seznam účastníků s datem a místem narození (na osvědčení).
 • 4
  A pak to vypukne
  V dohodnutý den lektor dorazí k vám do organizace a uspořádá pro vaše pracovníky kurz, na který (doufáme) budou ještě dlouho vzpomínat.

 • Cena kurzu je 14 700 Kč za celou organizaci + cestovné lektora ve výši 6,40 Kč/km (počítáno z Prahy). Tato cena je konečná a zahrnuje veškeré náklady spojené s realizací kurzu.
 • Maximální počet účastníků je 18 osob.
 • Organizace (neboli vy) musí zajistit pouze vhodný a dostatečně velký prostor pro kurz a případně občerstvení pro účastníky.
 • My zajistíme vše ostatní (techniku, pomůcky, výukové materiály apod.).

Máte zájem o kurz? Napište nám:

Obchodní podmínky naleznete zde.

Výhody kurzů v organizacích

Finanční úspora

Náklady jsou nižší, než když jezdíte na kurzy mimo zařízení.

Úspora času

Žádné cestování na kurz do vzdáleného místa.

Obsah na míru

Účastníci kurzu mohou řešit praktické otázky, které je skutečně zajímají.

Ohlasy z minulých kurzů