Průvodce individuálním plánováním

Individuální plánování jednoduše, názorně, srozumitelně.

Zjednodušte život sobě i klientům

Máte pocit, že individuální plánování zabírá příliš mnoho času? Že je moc složité? Že je to spousta zbytečných papírů? V novém online kurzu zjistíte, jak si zjednodušit život. Naučíte se, jak vytvářet plány jednoduché, srozumitelné a hlavně užitečné. Naučíte se postupy a metody, které se nejlépe osvědčily v praxi.

Vstup do úvodní lekce zdarma

„Konečně přístup, který má logiku

a rozumí tomu každý!"

Daniela, účastnice kurzu


Obsah kurzu

 • Úvod: Tři pilíře dobrého individuálního plánu
 • Lekce 1: Proč plánujeme a jaký to má smysl
 • Lekce 2: Zaostřeno na člověka: osobní profil
 • Lekce 3: Oblasti potřeb a popis potřebné podpory
 • Lekce 4: Musí mít každý klient cíl?
 • Lekce 5: Průběžné záznamy bez zbytečného balastu
 • Lekce 6: Vyhodnocení a aktualizace plánu
 • Lekce 7: Pozor, inspektor přichází: plánování a standardy kvality
 • Lekce 8: Jak proces plánování co nejlépe zorganizovat
 • Lekce 9: Plánování s lidmi, kteří nekomunikují

Čeká na vás 31 výukových videí o celkové délce 4 hod. 56 min. Kromě videí na vás čekají vzorové formuláře pro individuální plánování. V každé lekci najdete pracovní listy, které shrnují nejdůležitější informace.

Pokud při plánování používáte program Cygnus, najdete v kurzu krátká videa, která vám poradí, jak získané poznatky využít při práci s tímto programem. Pokud program Cygnus nepoužíváte, tak tato videa přeskočte.

Bonusy, které získáte zdarma

Online kurz

Jak bezpečně zvládat rizika v sociálních službách

Vyhodnocování rizik je důležitou součástí individuálního plánování. V kurzu se naučíte vše podstatné. Cena kurzu je 795,- až  4 700,- Kč. Vy tento kurz získáte ZDARMA.

E-book

Jak dobře individuálně plánovat

V e-booku se dočtete spousteu dalších informací o individuálním plánování, které se nevešly do výukových videí. Cena e-booku je 390,- Kč. Vy tento e-book získáte ZDARMA.

E-book

Mám svůj

plán

E-book Mám svůj plán jednoduchou formou shrnuje to podstatné o individuálním plánování. Je určen uživatelům sociálních služeb. Tento e-book je samostatně NEPRODEJNÝ.

Jak online kurz probíhá

 • K absolvování kurzu potřebujete pouze počítač nebo tablet či chytrý telefon s připojením k internetu.
 • Kurzu se můžete věnovat kdykoliv a kdekoliv, v čase, který vám vyhovuje. Je to úplně na vás.
 • V každé lekci na vás čekají výuková videa, pracovní listy a další materiály.
 • Když vám nebude něco jasné, můžete poslat svoji otázku lektorovi.
 • Ke všem videím a materiálům budete mít neomezený přístup po dobu jednoho roku.

Výhody online kurzu

Jednoduchost a srozumitelnost

Z plánování neděláme zbytečnou vědu. Vše je vyloženo jasně a srozumitelně.

Propojení s praxí

Kurz přináší metody, návody a postupy, které se v praxi nejlépe osvědčily.

Úspora času a peněz

Kurz můžete absolvovat z pohodlí svého domova nebo kanceláře v čase, který si sami zvolíte.

Pro koho je kurz určen

 • Kurz je určen pro každého, kdo se podílí na individuálním plánování: pracovnice a pracovníci v přímé péči, vedoucí, metodikové, sociální pracovnice, manažeři kvality. Kurz je užitečný pro pracovníky, kteří s plánováním začínají i pro zkušenější kolegy a kolegyně. Nejúčinnější je proškolení celého týmu, aby všichni mohli při plánování postupovat jednotně.
 • Kurz je zaměřen především na plánování v pobytových službách pro seniory a pro lidi s mentálním postižením (domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, chráněné bydlení apod.), dále ve stacionářích, denních centrech a podobných typech služeb. Ale i pracovníci ostatních typů služeb mohou najít v kurzu užitečnou inspiraci.
 • V případě zájmu je možné absolventům kurzu vydat osvědčení o absolvování kurzu. Kurz není akreditovaný (online programy akreditovat nelze).

Autor kurzu

Mgr. Jiří Sobek. Více než patnáct let jsem působil v sociálních službách nejprve v přímé péči a posléze ve vedoucích funkcích, naposledy jako ředitel o. s. Portus Praha. Jako odborný poradce jsem se účastnil řady projektů zaměřených na kvalitu, rozvoj a transformaci sociálních služeb. Jsem autorem řady publikací a článků na téma kvality v sociálních službách, práv a povinností uživatelů, snižování rizik apod. Jsem také autorem publikace Jak dobře individuálně plánovat, která se stala metodickým vodítkem v mnoha zařízeních. Mnoho let vedu kurzy zaměřené na individuální plánování i další témata, kterými prošlo již několik tisíc účastníků. V tomto online kurzu jsem pro vás vybral to, co se nejlépe osvědčilo v praxi v mnoha zařízeních sociálních služeb v České republice.

Názory účastníků

„Díky za inspiraci. Stáhla jsem si formuláře, které se mi zdají názornější než používáme. Vaše představení IP je krásně srozumitelné, moc díky."

Helena

„Jako obrovský přínos pociťuji, že způsob plánování je záživný pro klienty a pochopitelný opravdu pro všechny pracovníky. Zároveň je střídmý a není složitý."

Pavla

„Konečně přístup, který má logiku a rozumí tomu každý!"

Daniela

„Díky vaší úvodní lekci a formulářům jsem IP zkusila s jedním klientem a moc se mu to líbilo a poprvé ho to bavilo a nebral to jako povinnost.“

Martina