Individuální

plánování

Jednoduše, srozumitelně, zábavně

Jiný pohled na plánování

Máte pocit, že individuální plánování je příliš složité, vyžaduje mnoho času a přináší jen malý užitek? Pojďme plánovat jinak. Plánování může být jednoduché, zábavné a hlavně užitečné. Zkuste to!

Kurzy a workshopy

Individuální plánování kurz

Na kurzu se naučíte jak dobře individuálně plánovat. Zjistíte, že nejde v první řadě o papíry, ale o klienta. Vyzkoušíte si postupy a techniky, které v praxi nejlépe fungují.

Online kurz

Individuální plánování online kurz

V průběhu sedmi lekcí se krok za krokem naučíte, jak vytvořit kvalitní individuální plán. V každé lekci na vás čeká video, pracovní listy, vzory formulářů, návody, tipy a zkušenosti z praxe.

E-book

Individuální plánování e-book

Praktický průvodce provádí čtenáře jednotlivými kroky plánování. Popisuje řadu konkrétních postupů, technik a návodů. Obsahuje konkrétní příklady z praxe. 

Články o individuálním plánování

Individuální plán - první krok

Pro spoustu lidí je prvním krokem při individuálním plánování hledání cíle. Pracovníci mají pocit, že individuální plánování znamená především najít nějaký cíl a popsat kroky k jeho naplnění. Začít plánování hledáním cíle ale většinou není ten nejlepší začátek.

Individuální plán - osobní cíl

Když se řekne individuální plánování, tak spousta lidí má hned na mysli stanovení cílů a jejich plnění. A to může být velké nedorozumění. Hra na stanovování, plnění, vyhodnocování a přehodnocování cílů bývá v mnoha situacích spíše parodií individuálního plánování.

Individuální plánování - slepé uličky

Jak poznáme, že jsme se v individuálním plánování dostali do slepé uličky? Z plánování se stává formalita, je komplikované, nikoho moc nebaví a nepřináší žádný zvláštní užitek. Proč se to stává a jak z toho ven?

Další články o individuálním plánování naleznete ZDE.

3 kroky k dobrému individuálními plánu

V tomto videu se dozvíte jednoduchý postup o třech krocích, který vám pomůže vytvořit opravdu kvalitní individuální plán. Není to žádná věda. Než si video pustíte, stáhněte si doprovodné materiály (klikněte ZDE)

Nástroje, techniky, metody

 • Příklady formulářů pro individuální plánování (Adpontes) - ke stažení ZDE
 • Mám svůj plán (Adpontes) - ke stažení ZDE
 • Techniky plánování zaměřeného na člověka - klikněte ZDE
 • Příklady osobních profilů na jednu stránku (anglicky) - klikněte ZDE 
 • Můj plán (QUIP) - ke stažení ZDE
 • Naslouchej mi (QUIP - ke stažení ZDE
 • Myšlení zaměřené na člověka (QUIP) - ke stažení ZDE
 • Regionální karty sociálních služeb - ke stažení ZDE
 • Posuzování míry nezbytné podpory uživatelů (MPSV) - ke stažení ZDE

Vaše názory, zkušenosti, otázky

Sdílejte své zkušenosti a názory. Pište otázky. Diskutujte. Pokud píšete svůj první komentář, zobrazí se až po schválení administrátorem. Je to obrana proti spamu.

 1. Helena napsal:

  Díky za inspiraci. Stáhla jsem si formuláře, které se mi zdají názornější než používáme. Vaše představení IP je krásně srozumitelné, moc díky.

 2. Jiří Sobek napsal:

  Tuto zpětnou vazbu jsem dostal mailem od paní Martiny: „Díky vašemu videu a formulářům jsem IP zkusila s jedním klientem a moc se mu to líbilo a poprvé ho to bavilo a nebral to jako povinnost.“ To mě opravdu potěšilo! A může to být inspirace pro všechny ostatní: vyzkoušejte navržený postup s vaším klientem a napište sem do poznámek svoji zkušenost. Díky!

 3. Jaroslava Houzimová napsal:

  Dobrý den,

  prošla jsem si materiály a podívala se na video a musím Vám velice poděkovat. Je to přehledné, jasné a zároveň inspirativní.

 4. Marie Poláchová napsal:

  Dobrá a názorná a jednoduchá inspirace.

 5. Marie Poláchová napsal:

  Dobrá, jednoduchá inspirace, doplněná názornými obrázky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *